Ubezpieczamy24.com

Ubezpieczenie OC online

Od dłuższego już czasu słyszysz tylko o podwyżkach składki OC, a polisa Twojego samochodu niedługo się kończy? Spokojnie, choć średnie ceny faktycznie mocno poszybowały do góry, to wcale nie oznacza, że musisz płacić dużo, a z naszą pomocą na pewno znajdziesz najtańsze ubezpieczenie OC online.

Ubezpieczenie OC Online sprawdzenie

Przy wyliczaniu składek branych jest pod uwagę naprawdę wiele kryteriów. Co ważne, różnią się one w zależności od tego, z usług, jakiego konkretnie ubezpieczyciela korzystamy. Przeglądając wiele ofert z rynku łatwo znaleźć te naprawdę atrakcyjne, a różnice w cenach nierzadko sięgają nawet kilkuset złotych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC online, to już teraz zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Zakres ubezpieczenia OC online

Na początek rozwiejemy jednak pewną wątpliwość, która na pewno wielu osobom kiełkuje teraz w głowie: „Czy jak wybiorę najtańsze ubezpieczenie OC, to ochrona nie będzie zbyt niska?”. Odpowiedź jest bardzo prosta, absolutnie nie. Wynika to z przepisów prawa, gdyż to one normują w dużym stopniu ten rynek. Suma ubezpieczenia jest normowana prawnie, a więc nie ma znaczenia to, jaką ofertę się wybierze. Ochrona zawsze będzie na tym samym poziomie.

Ustawodawca nie normuje jednak kwestii wysokości składek. To sprawia, że na rynku mamy konkurencję. Firmy ubezpieczeniowe ustalają ceny na własną rękę i różnice potrafią być wręcz ogromne.

Najtańsze ubezpieczenie OC online

ubezpieczenie oc online obrazek 2

Dobra informacja z pewnością jest taka, że to, co najgorsze, w kwestii podwyżek, mamy już za sobą. W roku 2018 w skali całego kraju kierowcy płacili średnio za swoje OC 1032 zł i okazuje się, że na początku roku 2019 średnia ta jest nawet nieco niższa. W styczniu wyniosła ona bowiem przeciętnie 1028 zł, a w lutym już tylko 984 zł. Oczywiście to dużo, biorąc pod uwagę średnie sprzed 4 czy 5 lat, ale to pokazuje, że trend podwyżek został już zatrzymany.

Ubezpieczyciele musieli szybko i bardzo drastycznie podnosić stawki z dwóch głównych powodów. Po pierwsze zmieniły się sumy ubezpieczenia, a i ustawodawcy coraz bardziej naciskają na takie firmy, aby rzetelnie wypełniały warunki polis. Z drugiej strony mieliśmy sytuację, w której z roku na roku ubezpieczalnie traciły na polisach komunikacyjnych coraz więcej pieniędzy. Lata konkurowania i drastycznego zaniżania cen nie mogły trwać wiecznie. Gdyby nie ta dość dziwna sytuacja, do obecnego poziomu cen dochodzilibyśmy przez lata, dzięki czemu nie byłoby to tak bolesne.

Porównywarka OC

Wciąż jednak najtańsze ubezpieczenie OC online może kosztować nawet jedynie kilkaset złotych. Dowód? W lutym 2019 roku średnia cena za to ubezpieczenie w Opolu wynosiła 748 zł, a na przykład w Katowicach 778 zł. Mało tego, ceny najniższych zapłaconych składek w tym miesiącu były nawet poniżej 400 zł. Na przykład w Białymstoku ubezpieczenie OC kosztowało zaledwie 350 zł, a w Kielcach 363 zł. Jak widać, nadal można płacić naprawdę niewiele za swoją polisę.

Różne ceny za ubezpieczenia OC

Czas na kwestię najważniejszą, a więc kryteria wyliczania wysokości składki za polisę. Czy wiecie, że gdybyście własne auto ubezpieczali, mieszkając na terenie jednego miasta, a później drugiego, to prawie na pewno cena byłaby różna? Co więcej, dwóch kierowców mieszkających w tym samym mieście i mających te same auta może płacić różne składki, nawet z tej samej firmy ubezpieczeniowej. Jak to możliwe?

Kryteria wyliczenia składek online OC

Model oraz marka pojazdu.
Planowany roczny przebieg.
Wiek samochodu i jego przebieg.
Wiek kierowcy
Doświadczenie kierowcy.
Liczba lat bezszkodowych.
Miejsce zamieszkania.
Ilość szkód w ostatnich latach ubezpieczeniowych.

Kojarzycie te kryteria? Jeśli chociaż raz korzystaliście z kalkulatora OC w internecie, to na pewno podawaliście takie dane. Firmy ubezpieczeniowe mogą brać pod uwagę wiele innych elementów. Często ważny jest stan cywilny kierowcy. Droższe OC może dotyczyć posiadaczy aut zasilanych LPG, a i sama pojemność silnika oraz jego moc mają ogromne znaczenie.

Czynników jest mnóstwo i trudno je wszystkie wymienić, ale jedno jest tutaj pewne. Aby znaleźć tanie ubezpieczenie OC online, najlepiej porównać możliwie najwięcej ofert z rynku. To najskuteczniejsza metoda na zaoszczędzenie swoich pieniędzy. Przygotowana przez nas oferta pozwala na znalezienie właśnie takiej polisy. Jeśli nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie swojego auta, skontaktuj się z nami. Doświadczony agent przygotuje ofertę i wybierze najlepszą oraz najtańszą aktualnie dostępną opcję na rynku.

Ubezpieczenie OC Online dla młodych kierowców

oc dla młodych kierowców

Niestety, jeśli jesteś właścicielem samochodu, mając mniej, niż 26 lat, na pewno spotkałeś się z pojęciem zwyżki za OC. Zwyżki takie mogą płacić również te osoby, które w ostatnim czasie miały jakieś szkody. Trudno powiedzieć, czy jest to dyskryminacja młodych osób. Takie podejście firm wynika przede wszystkim ze statystyk policyjnych. Te wyraźnie pokazują, że młodzi kierowcy to grupa, która najczęściej powoduje wypadki drogowe. Efekt jest łatwy do przewidzenia, do standardowej ceny OC doliczane jest naprawdę dużo za wiek.

Na rynku istnieją jednak firmy, które wyciągają dłoń do młodych kierowców i oferują im naprawdę rozsądne ceny za polisy. Przykładem tego może być firma Ergo Hestia, która działa również pod marką You Can Drive. To właśnie tutaj znajdziemy ofertę dedykowaną młodym kierowcom, naprawdę atrakcyjną cenowo. Co więcej, każdy z Was może na własną rękę zadbać o to, aby cena naprawdę była rozsądna. Aby uzyskać możliwie najtańsze ubezpieczenie OC online w takim przypadku, można między innymi:

Dorejestrować do auta osobę, która ma na swoim koncie zniżki.
Podczas zakupu pojazdu wybierać samochody z mniejszym silnikiem.
Wybrać płatność jednorazową za OC, zamiast ratalnej, najlepiej przelew online, za co często są zniżki.
Jeździć ostrożnie, bezszkodowo, wypracowując sobie tym samym zniżki na kolejne lata.

Warto wspomnieć również o takich rozwiązaniach, jakie proponuje na przykład Link4. Kupując polisę, można otrzymać za darmo dostęp do oprogramowania nawigacji drogowej. Korzystając z niej, godzimy się na zbieranie danych o naszym stylu jazdy. Jeżdżąc przepisowo, ostrożnie i spokojnie można w ten sposób wypracować sobie dodatkowe zniżki.

Oczywiście w przypadku takich osób również oferujemy swoją pomoc. Wystarczy skontaktować się z naszym agentem. Wyszukamy najtańsze ubezpieczenie OC i pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.

Czytaj więcej: OC dla młodych kierowców

Jazda bez OC to nieopłacalne ryzyko

Od razu odradzamy komukolwiek podejmowanie prób unikania płacenia tej składki. Wiele osób myśli sobie, że ryzyko kontroli drogowej jest tak niewielkie, że warto spróbować. Karą jest tutaj mandat oraz dodatkowa opłata nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeśli to Was nie odstrasza, to warto pomyśleć o konsekwencjach, gdy spowoduje się wypadek nieubezpieczonym autem. Sprawca jest obciążany wszystkimi kosztami. Z własnej kieszeni zapłaci za naprawy samochodów, jak i za leczenie ewentualnych ofiar. Nie bez powodu suma ubezpieczenia OC wynosi 1 milion euro dla szkód na mieniu i aż do 5 milionów euro w przypadku szkód na ludziach.

Co więcej, dzisiaj nie tylko zwykła kontrola drogowa może wykazać brak OC. UFG dysponuje dostępem do baz danych, dzięki czemu może wychwycić takich kierowców z poziomu komputera. W ostatnim czasie mandaty dostaje coraz więcej kierowców, właśnie poprzez analizę bazy danych, a więc ryzyko naprawdę nie ma już żadnego sensu.

Czytaj więcej: Jazda bez OC

Najtańsze ubezpieczenie OC online – co trzeba o nim wiedzieć?

Warto przy okazji poznać szczegóły prawne związane z ubezpieczaniem pojazdu. Przede wszystkim OC wykupuje się w zasadzie zawsze na okres 12 miesięcy. Jest możliwość ubezpieczenia pojazdu jedynie na 30 dni, ale dotyczy to pojedynczych przypadków. Z takiej opcji można skorzystać na przykład wtedy, gdy pojazd został sprowadzony tylko na chwilę i nie będzie użytkowany później na terenie Polski. Jednocześnie istnieją również tzw. ubezpieczenia komisowe. Kupując auto sprowadzone, bez ubezpieczenia, można wykupić krótkie OC po to, aby dojechać nim do domu na kołach.

Wypowiedzenie umowy OC

Trzeba tutaj pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii. Kupując najtańsze ubezpieczenie OC na 12 miesięcy, po tym okresie ulegnie ono automatycznemu przedłużeniu. Możemy do tego nie dopuścić, składając przed końcem umowy wypowiedzenie. Mając jednak ubezpieczenie na 30 dni, nie ulegnie ono przedłużeniu.

Obecne przepisy zobowiązują również ubezpieczycieli do tego, aby na 14 dni przed końcem umowy wysyłali stosowne przypomnienia do swoich klientów. Takie przypomnienie może być przesłane drogą pocztową lub na przykład mailem. Oczywiście OC trzeba płacić w przypadku każdego pojazdu. Nie ma tutaj znaczenia, to, że auto jest niesprawne lub nieużywane i stoi cały czas na prywatnej posesji. Jeśli jest zarejestrowanie, musi być także ubezpieczone. Jedyna możliwości uniknięcia płacenia OC, to wyrejestrowanie pojazdu, które w Polsce zazwyczaj oznacza konieczność jego zezłomowania.

Kalkulator OC

Jeśli masz więcej pytań lub chcesz po prostu znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC online dla swojego auta, zgłoś się do nas. Doświadczony agent zajmie się przygotowaniem oferty idealnie dopasowanej do Ciebie, przede wszystkim gwarantując znalezienie najtańszej możliwej opcji. To nic nie kosztuje, a możesz zyskać nawet kilkaset złotych oszczędności na jednej tylko polisie.

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *