Ubezpieczamy24.com

Kalkulator ubezpieczenia

Jak działa kalkulator ubezpieczenia?

kalkulator oc i ac komputer

Niezależnie od tego, z którego konkretnie narzędzia skorzystasz, to schemat jego budowy oraz działania zazwyczaj będzie bardzo podobny. Pamiętaj tylko o tym, że tego typu porównywarki w większości przypadków dotyczą polis komunikacyjnych. Inne ubezpieczenia mają bardziej skomplikowaną formę i wymagają zebrania ogromu danych do wyliczenia składki. Tam kalkulator ubezpieczenia najczęściej jest po prostu formularzem, do którego wprowadza się informacje. Po przesłaniu danych, pracownik przygotowuje ofertę i kontaktuje się z klientem.

Biorąc pod uwagę najbardziej typowy kalkulator ubezpieczenia, działa on następująco:

kalkulator oc i ac wycena

Na początek wybierz typ ubezpieczenia, który Cię interesuje,

Wypełnij wszystkie pola znajdujące się w formularzu (część może być nieobowiązkowa),

Po akceptacji otrzymujesz listę ofert od różnych firm ubezpieczeniowych

Taka lista zazwyczaj daje Ci dostęp do szczegółów. Możesz sprawdzić konkretną polisę, dowiedzieć się jakie są warunki i jak wygląda zakres polisy. Najczęściej znajdziesz tam również specjalny link. Po jego uruchomieniu zostaniesz przekierowany do systemu ubezpieczyciela. Możesz tam dokończyć całą procedurę i po prostu zakupić polisę online.

Jaki kalkulator ubezpieczenia wybrać?

Wpisując do wyszukiwarki internetowej hasło „kalkulator ubezpieczeń”, Twoim oczom ukaże się dosłownie zatrzęsienie takich narzędzi. Szukasz więc porównywarki, ale okazuje się, że musisz zacząć od porównania ich samych…brzmi to może absurdalnie, ale naprawdę warto poświęcić na to chwilę.

Bezpieczny kalkulator ubezpieczeń

Przede wszystkim pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. W formularzu najczęściej podajesz kilka wrażliwych danych i chyba nie chcesz, aby trafiły one w niepowołane ręce, prawda? Pierwszą rzeczą jest więc weryfikacja firmy, która stoi za danym kalkulatorem. Nie szukaj opinii, gdyż nie ma to większego sensu. Sprawdź przede wszystkim, gdzie firma jest zarejestrowana i czy jest wpisana na listę Komisji Nadzoru Finansowego. 

Kiedy masz już pewność, że dany kalkulator ubezpieczenia jest bezpieczny, możesz zająć się kolejną kwestią – liczbą ubezpieczycieli. Niektóre porównywarki pokazują niestety oferty tylko od 3-4 firm ubezpieczeniowych. To zdecydowanie za mało – prześwietlenie rynku jest nieskuteczne, a Ty niepotrzebnie tracisz czas na wypełnianie formularza. Im więcej ubezpieczalni, tym lepiej. Oczywiście będzie to oznaczało konieczność wypełniania dłuższych formularzy, ale zdecydowanie warto.

Bezpieczny kalkulator ubezpieczeń posiada ceryfikat SSL

Na koniec, zanim wyślesz dane, upewnij się, że połączenie jest szyfrowane. Każda przeglądarka bezpośrednio przy adresie internetowym ma ikonkę kłódki. Kliknij na nią i sprawdź, czy certyfikaty są aktualne. Jeśli strona nie jest zabezpieczona, kategorycznie nie wysyłaj żadnych danych.

Dużym plusem będzie także możliwość kontaktu z agentem, najlepiej telefonicznie. Taka osoba zawsze pomoże w dopasowaniu oferty do konkretnych potrzeb. Wybierając nasz kalkulator ubezpieczeń, możesz na to liczyć. W Ubezpieczamy24.com znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę i zapewnimy profesjonalne wsparcie.

Sprawdź też: Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Kalkulator ubezpieczenia OC

Jednym z najpopularniejszych narzędzi tego typu jest oczywiście kalkulator ubezpieczenia OC, z którego pomocą ubezpieczysz swoje auto. Warto z niego skorzystać chociażby dlatego, że w przypadku tych polis cena jest głównym kryterium, którym powinieneś się kierować. Możesz bez obaw wykupić najtańszą polisę, gdyż ich zakres jest regulowany prawnie. Aby tanio ubezpieczyć auto, musisz więc dokładnie prześwietlić wiele ofert – im więcej, tym lepiej.

Poprzez kalkulator ubezpieczenia OC bez problemu zakupisz również dodatkową ochronę. Potrzebujesz NNW, Assistance, a może ubezpieczenia szyb, od kradzieży, pożaru czy uszkodzenia opon? Spokojnie będziesz w stanie znaleźć całe pakiety. W ubezpieczamy24.com zrobisz to szybko i bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz – doświadczony agent bardzo szybko skontaktuje się z Tobą i przedstawi pełną ofertę.

Sprawdź też: Tanie ubezpieczenia OC

Darmowy kalkulator OC AC

gdzie najtaniej OC obrazek

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem OC lub OC/AC zapraszamy do obliczenia składki. 

Kara za brak OC

Nie ryzykuj jazdy samochodem czy motocyklem bez aktualnego ubezpieczenia. W polskich przepisach przewidziane są za to bardzo dotkliwe kary finansowe. Dzisiaj jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, że ją dostaniesz. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny dysponuje nowoczesnymi narzędziami, z których pomocą coraz skuteczniej „łowi” kierowców niepłacących za swoje pojazdy. Ryzykujesz jednak więcej, niż tylko mandat. Gdy doprowadzisz do stłuczki lub kolizji drogowej, wszystkie koszty pokryjesz z własnej kieszeni!

Sprawdź: Kara za brak OC w 2019 roku – co grozi za jazdę bez OC?

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania

Kolejnym przypadkiem, w którym bardzo przyda Ci się kalkulator ubezpieczeń, jest oczywiście ochrona nieruchomości. Nie ma tutaj znaczenia, czy mieszkasz w bloku lub w domku jednorodzinnym, albo jesteś właścicielem na przykład całej kamienicy. Dzięki porównywarce znajdziesz nie tylko najtańszą, ale także najlepiej dopasowaną do potrzeb ofertę.

Tutaj jednak jest nieco trudniej, niż w przypadku opisywanego wcześniej OC dla samochodu. Kwestie wyliczania wysokości składek są bardziej zawiłe. Zdecydowanie polecamy więc skorzystać z kalkulatora, który umożliwia kontakt z agentem. Wypełnienie standardowego formularza da Ci tylko pobieżny ogląd na dostępne oferty. Kiedy zdecydujesz się na konkretną, szybko może się okazać, że cena będzie dużo wyższa, niż początkowo wyświetlana. Co więcej, możesz mieć problem z dopasowaniem polisy do potrzeb.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu online

ubezpieczenie mieszkania zalane mieszkanie

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem mieszkania lub domu to zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora.

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania i domu

Pamiętaj, że ubezpieczenie nieruchomości musi być przygotowane pod konkretne warunki. Jeśli na przykład mieszkasz w centrum kraju, to powódź raczej Ci nie grozi, prawda? Polisa może mieć je w cenie – po co masz za nie płacić? Z drugiej strony może będziesz potrzebował dodatkowej ochrony przed skutkami wichur, które często nawiedzają Twój region. Tutaj ponownie z pomocą przychodzi ubezpieczamy24.com. Wypełnienie formularza umożliwi naszemu agentowi dokładne przyjrzenie się ofertom. Wyszukamy tę najlepszą i dopasujemy polisę do Twoich potrzeb. Dzięki temu zawsze będziesz czuł się bezpiecznie.

Sprawdź: Ubezpieczenie mieszkania i domu

Kalkulator ubezpieczenia motocykla

Właściciele motocykli na pewno są w duże lepszej sytuacji, niż użytkownicy samochodów osobowych. Ubezpieczenia OC jednośladów są bowiem nawet kilkukrotnie niższe. Nie oznacza to jednak, że nie da się na nich trochę zaoszczędzić. Wręcz przeciwnie, nawet trzeba! Sytuacja jest bowiem identyczna, jak w przypadku wszystkich innych pojazdów mechanicznych. O jakości polisy nie decyduje jej cena – im taniej tym lepiej, bo zwyczajnie oszczędzasz na tym.

Zakres takich ubezpieczeń jest regulowany prawnie, a więc spokojnie możesz wyszukać tę ofertę, która w danym momencie kosztuje najmniej. Aby to zrobić, musisz przede wszystkim przejrzeć ich jak najwięcej i tutaj z pomocą przychodzi właśnie kalkulator ubezpieczenia.

Wysokość składki zależna jest od wielu czynników. To nie tylko wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy czy historia szkodowa. To także konkretny model motocykla, jego wartość rynkowa, pojemność silnika oraz moc. Wszystkie te informacje będziesz musiał wprowadzić w formularzu. Na ich podstawie system wylicza składki w różnych towarzystwach i prezentuje Ci je w przejrzystej postaci.

Kalkulator oc motocykl

ubezpieczenie motocykla ob 1

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem motocykla lub skutera to zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora.

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Zastanawiasz się, ile to może kosztować? W przypadku skutera właściciele płacą rocznie za OC nawet mniej, niż 50 zł. Jeśli masz motor z silnikiem o pojemności do 125 cm3 (można nim jeździć z prawem jazdy kat. B) to spokojnie znajdziesz OC za mniej, niż 100 zł. Powyżej tej kwoty są już polisy dla pełnoprawnych motorów, gdzie do ich prowadzenia potrzeba uprawnień kat. A.

Pamiętaj, że na motocykl również warto dokupić sobie assistance, co kalkulator ubezpieczenia umożliwia. Gdy jednoślad zepsuje Ci się w drodze, nie odholujesz go tak, jak zwykłego auta. Bez lawety czy specjalnej przyczepy do transportu motoru się nie obejdzie. To wysokie koszty, których unikniesz dzięki polisie.

Sprawdź: Ubezpieczenie motocykla i skutera

Kalkulator ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie jest taką polisą, którą tak naprawdę powinien posiadać każdy. Choć nie jest ona oczywiście obowiązkowa, to jednak jeśli jej nie masz, powinieneś rozważyć zakup. Dlaczego? Przede wszystkim jest ona zabezpieczeniem finansowym dla Twojej rodziny. Masz żonę i dzieci na utrzymaniu? Wyobraź sobie, jak ciężkie będą dla nich pierwsze miesiące, gdyby w wyniku choroby lub wypadku spotkała Cię śmierć. Dzięki ubezpieczeniu na życie Twoja rodzina uzyska środki finansowe umożliwiające im przetrwanie tych najtrudniejszych chwil.

Oczywiście polisa chroni także Ciebie. Dziś być może czujesz się doskonale, ale nigdy nie wiesz, czy za kilka lat nie spotka Cię coś niemiłego. Ciężka choroba czy wypadek – to wszystko może doprowadzić do niepełnosprawności i nawet trwałej niezdolności do pracy. Dzięki polisie możesz czuć się bezpieczniej – otrzymasz środki finansowe, dzięki którym łatwiej będzie Ci się leczyć i normalnie funkcjonować.

Sprawdź też: Jakie ubezpieczenie na życie?

Kalkulator ubezpieczenia na życie online

jakie ubezpieczenie na życie

Tego typu ubezpieczenie również znajdziesz z pomocą kalkulatora. W ubezpieczamy24.com znajdziemy dla Ciebie idealną, doskonale dopasowaną do potrzeb ofertę. Po prostu uruchamiasz komputer i wprowadzasz niezbędne dane do formularza. To najlepsze rozwiązanie, gdyż otrzymujesz zestawienie zdecydowanej większości ofert z rynku. Znajdziesz w ten sposób ubezpieczenie pewne, solidne i przy tym na Twoją kieszeń.

Kalkulator ubezpieczenia turystycznego

Lubisz podróżować po świecie? W takim razie nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym! O ile na wycieczkach w kraju nie musisz się obawiać, bo masz ochronę w ramach ubezpieczenia w NFZ, tak poza granicami sytuacja diametralnie się zmienia. Wiele osób myli się twierdząc, że wystarczy wyrobić sobie kartę EKUZ. Pomijamy, że obowiązuje ona tylko na ograniczonym obszarze. Niestety w ramach tej karty uzyskuje się dostęp tylko do tych świadczeń, które w konkretnym kraju są darmowe dla obywateli. Lista jest tutaj krótka. Jeśli na przykład będzie potrzebny transport helikopterem do szpitala, zapłacisz za to sam – uwierz, naprawdę dużo!

EKUZ w żaden sposób nie chroni Cię, gdy wyjeżdżasz poza obszar Europy. Teoretycznie są ubezpieczenia turystyczne, do których zakupu zmuszają biura podróży. Najczęściej jednak ich zakres jest minimalny. Jeśli wydarzy się coś poważniejszego, poniesiesz tego ogromne koszty.

ubezpieczenie na narty obrazek 111

Lepiej więc dmuchać na zimne. Ubezpieczenie turystyczne możesz wykupić na długo przed planowanym terminem wycieczki. Im wcześniej to zrobisz tym lepiej, gdyż masz więcej czasu na solidne porównanie ofert. Kalkulator ubezpieczeń sprawdza się tutaj wręcz idealnie. Wprowadź szczegółowe dane dotyczące wycieczki i poczekaj na zestawienie ofert. To wygodny, szybki i pewny sposób, na znalezienie najlepszej polisy.

Polisa na ubezpieczenie turystyczne – co warto wiedzieć

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne to nie tylko ochrona w razie Twojego wypadku czy choroby. Możesz skonfigurować taką polisę pod własne potrzeby. Na pewno przyda Ci się między innymi ubezpieczenie bagażu, pomoc prawna i językowa oraz OC. O dodatkowym pakiecie muszą pomyśleć osoby, które na wakacjach planują uprawianie niebezpiecznych sportów. Standardowa polisa nie zapewnia ochrony w tym zakresie. Ubezpieczenia od sportów ekstremalnych są dodatkowymi pakietami – również kupisz je z pomocą porównywarki.

Sprawdź: Ubezpieczenie na wyjazd

Kalkulator ubezpieczenia samochodu

O ubezpieczeniach samochodu wspominaliśmy już wcześniej przy okazji OC. Kalkulator ubezpieczeń to najlepszy sposób na to, aby znaleźć najtańszą polisę, a właśnie takiej powinieneś poszukiwać. W formularzu będziesz musiał podać sporo różnych informacji. To nie tylko Twoje dane osobowe oraz doświadczenie za kierownicą. Potrzebnych będzie również sporo informacji o Twoim aucie. Nie zdziw się, że jeśli zostaniesz zapytany nawet o swój aktualny stan cywilny. Po co to wszystko?

Kalkulator ubezpieczenia samochodu osobowego

Ubezpieczenie floty samochodowej obrazek 1

Ubezpieczenie samochodu to jednak nie tylko OC. Poprzez kalkulator ubezpieczenia bez problemu zakupisz także assistance oraz auto casco. W tym pierwszym przypadku masz zapewnioną kompleksową pomoc drogową. Jeśli auto zepsuje Ci się w trasie, nie zostaniesz z problemem sam. Auto casco natomiast chroni mienie (samochód), gdy do uszkodzenia dojdzie z winy Twojej lub osób trzecich. Uderzenie w słupek podczas manewrowania, przerysowanie auta przez przechodnia, wybicie szyby czy kradzież całego pojazdu – w każdej z tych sytuacji dostaniesz odszkodowanie z AC.

Pamiętaj jednak, że assistance oraz AC nie są regulowane prawnie. Firmy ubezpieczeniowe mają wolną rękę w określaniu zakresu takich ubezpieczeń. Wybieraj więc świadomie i dokładnie prześwietlaj oferty. Kalkulator ubezpieczenia bardzo to ułatwia, gdyż masz wszystkie informacje podane, jak na tacy i możesz łatwo je porównać.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Firmy ubezpieczeniowe stosują różnorodne kryteria wyliczania składki. Na jej wysokość wpływa to, z jakim ryzykiem wiąże się dla danej firmy podpisanie umowy. Stan cywilny? Ubezpieczyciele uważają, że osoby samotne jeżdżą dynamiczniej i mniej rozważnie, niż ludzie mający rodziny. Marka i model pojazdu to kwestia policyjnych statystyk. Są auta, które zdecydowanie częściej biorą udział w kolizjach niż inne. Wniosek jest prosty – ryzyko ubezpieczenia jest większe.

Ogromny wpływ na cenę ubezpieczenia auta mają jednak zniżki oraz wiek. Osoba poniżej 26 roku życia niestety z automatu płaci bardzo dużo. Tutaj znów do gry wchodzą policyjne statystyki. Jasno z nich wynika, że młodzi kierowcy to najczęstsi sprawcy kolizji drogowych. Zniżki natomiast wypracowuje się poprzez bezszkodową jazdę. Im dłużej prowadzisz auto bez „wpadki” tym mniej płacisz za OC – opłaca się jeździć bezpiecznie!

Sprawdź też: Tanie ubezpieczenia OC

Kalkulator ubezpieczenia firmy

Ochrona życia, mieszkania, samochodu, motocykla i na czas podróży – choć to całkiem długa lista, to jednak wciąż niekompletna. O ochronie muszą pamiętać bowiem również przedsiębiorcy. Niektóre branże mają wręcz obowiązek wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Za jej brak są przewidziane naprawdę wysokie kary finansowe, których zdecydowanie najlepiej unikać.

Musisz jednak pamiętać o tym, że każdy biznes wiąże się z różnymi zagrożeniami. Nawet prowadząc firmę jednoosobową, będziesz odpowiadał za bezpieczeństwo swoje, a także klientów. Możesz nie mieć fizycznego kontaktu z odbiorcami Twoich usług, to fakt. Ale co wtedy, gdy prowadzisz na przykład serwis telefonów komórkowych, gdzie urządzenia dostarczane są do Ciebie pocztą? Jesteśmy tylko ludźmi i zawsze jest szansa, że uszkodzisz sprzęt klienta. Bez ubezpieczenia zapłacisz za jego naprawę lub zakup nowego z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie firmy kalkulator online

ubezpieczenie firmy budowlanej

Dzięki naszej ofercie możesz mieć pewność, że znajdziesz najlepszą polisę w korzystnej cenie.

W ubezpieczamy24.com nasi agenci przygotują dla Ciebie odpowiednią ofertę. Poprzez kalkulator dostępny na stronie musisz po prostu podać wszystkie dane, które będą nam potrzebne do przygotowania zestawienia. Ubezpieczenie biznesu naprawdę nie musi być drogie, a dzięki niemu po prostu poczujesz się dużo bezpieczniej.

Gdzie kupić ubezpieczenie firmy

Form polis ubezpieczeniowych dla firm jest mnóstwo, gdyż wiele jest branż, w których biznesy działają. Co więcej, każda firma może mieć zupełnie inne potrzeby i dlatego skuteczne dopasowanie ubezpieczenia do wymagań to absolutna podstawa.

Sprawdź: Ubezpieczenie firmy budowlanej

Kalkulator ubezpieczenia komunikacyjnego

Nie da się ukryć tego, że kalkulator ubezpieczenia jest najchętniej wybierany do wyszukiwania atrakcyjnych polis komunikacyjnych. Obowiązek ich opłacania mają wszyscy właściciele pojazdów mechanicznych. Dotyczy to więc samochodów osobowych, busów, ciężarówek, motocykli czy skuterów. Muszą o tym pamiętać również właściciele pojazdów rolniczych i różnego rodzaju maszyn budowlanych poruszających się po drogach publicznych.

Ubezpieczenie komunikacyjne kalkulator online

ubezpieczenie komunikacyjne obrazek

Pamiętaj, że poprzez kalkulator ubezpieczenia komunikacyjnego wykupisz również na przykład ochronę opon, szyb, tablic rejestracyjnych, a także pakiety związane z kradzieżą lub spaleniem pojazdu. Wszystko to w jednym narzędziu – wygodnie, szybko i bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe polisy komunikacyjne

O ubezpieczeniach komunikacyjnych napisaliśmy już sporo, także podsumujmy teraz wszystkie zebrane wcześniej informacje. Jakie polisy komunikacyjne można kupić poprzez kalkulator ubezpieczeń?

od odpowiedzialności cywilnej OC (obowiązkowe),

assistance związane z ochroną na wypadek awarii pojazdu (nieobowiązkowe),

auto casco gwarantujące odszkodowanie w przypadku wystąpienia szkód na pojeździe (nieobowiązkowe),

NNW chroniące kierowcę i ewentualnie pasażerów przed skutkami wypadku, przede wszystkim ze skutkiem śmiertelnym lub czasową/trwałą niezdolnością do pracy (nieobowiązkowe).

W przypadku polisy OC możesz spokojnie celować po prostu w tę, która w danym momencie jest na rynku najtańsza. Pozostałe ubezpieczenia musisz prześwietlić dokładniej. Zakres ubezpieczenia, warunki, wyłączenia i inne szczegóły regulaminu – to wszystko trzeba sprawdzić, a więc nie tylko cena jest tutaj ważna.

Sprawdź: Ubezpieczenie komunikacyjne

Czy warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie – chcesz czuć się bezpiecznie i jednocześnie nie przepłacać za wybraną ochronę? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Tak!”, to masz jasną przesłankę do tego, że naprawdę warto skorzystać z tego narzędzia.

Nie ma skuteczniejszego sposobu na znalezienie najlepszej polisy, jak po prostu dokładne prześwietlenie całego rynku. Możesz oczywiście dzwonić do firm ubezpieczeniowych lub odwiedzać ich siedziby. Bądźmy jednak szczerzy – masz na to czas? No właśnie, a wykorzystując kalkulator ubezpieczenia robisz to bez wychodzenia z domu, zawsze bardzo szybko. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na naszą ofertę ubezpieczamy24.com, zyskujesz także gwarancję bezpieczeństwa.

U nas nie dostaniesz jedynie „suchych” ofert, z których później musisz coś wybrać i dopasować pod siebie samodzielnie. Zapewniamy kontakt z naszym agentem! Przygotujemy ofertę skrojoną pod indywidualne potrzeby, prześwietlimy regulaminy i przeprowadzimy przez proces podpisywania umowy. Internet + nasza pomoc = gwarancja zakupienia najlepszej i możliwie najtańszej polisy.

Darmowy kalkulator OC – zalety

Jeśli dokładnie zapoznałeś się z tym wpisem, to z pewnością zauważyłeś już mnóstwo zalet korzystania z tego narzędzia. Zbierzmy je więc teraz w jedną całość. Kalkulator ubezpieczenia to między innymi:

możliwość wyszukania i wykupienia ubezpieczenia przez całą dobę, 365 dni w roku,

ogromna wygoda, wszystko załatwiasz bez wychodzenia z domu,

gwarancja najlepszej ceny, jeśli tylko skorzystasz z narzędzia zestawiającego ze sobą wiele ofert,

możliwość zaoszczędzenia dodatkowych pieniędzy dzięki rabatom, które firmy ubezpieczeniowe dają za zakup polisy online,

natychmiastowe przekierowanie do oferty konkretnego ubezpieczyciela.

Chcesz wygodnie, szybko, tanio i pewnie wykupić polisę ubezpieczeniową? W takim razie już teraz zajrzyj do nas na ubezpieczamy24.com! Gwarantujemy, że się nie zawiedziesz. Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo i dopasujemy się do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź też: Kalkulator OC i AC

Co sądzisz o naszych treściach?

Dajemy z siebie wszystko, aby odpowiedzieć na Twoje pytania!

Wystaw nam notę!
5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *