721 676 315 lub 534 460 198
3 lata ago · by ·

Kalkulator ubezpieczenia

Jak działa kalkulator ubezpieczenia?

kalkulator oc i ac komputer

Niezależnie od tego, z którego konkretnie narzędzia skorzystasz, to schemat jego budowy oraz działania zazwyczaj będzie bardzo podobny. Pamiętaj tylko o tym, że tego typu porównywarki w większości przypadków dotyczą polis komunikacyjnych. Inne ubezpieczenia mają bardziej skomplikowaną formę i wymagają zebrania ogromu danych do wyliczenia składki. Tam kalkulator ubezpieczenia najczęściej jest po prostu formularzem, do którego wprowadza się informacje. Po przesłaniu danych, pracownik przygotowuje ofertę i kontaktuje się z klientem.

Biorąc pod uwagę najbardziej typowy kalkulator ubezpieczenia, działa on następująco:

kalkulator oc i ac wycena

Na początek wybierz typ ubezpieczenia, który Cię interesuje,

Wypełnij wszystkie pola znajdujące się w formularzu (część może być nieobowiązkowa),

Po akceptacji otrzymujesz listę ofert od różnych firm ubezpieczeniowych

Taka lista zazwyczaj daje Ci dostęp do szczegółów. Możesz sprawdzić konkretną polisę, dowiedzieć się jakie są warunki i jak wygląda zakres polisy. Najczęściej znajdziesz tam również specjalny link. Po jego uruchomieniu zostaniesz przekierowany do systemu ubezpieczyciela. Możesz tam dokończyć całą procedurę i po prostu zakupić polisę online.

Jaki kalkulator ubezpieczenia wybrać?

Wpisując do wyszukiwarki internetowej hasło „kalkulator ubezpieczeń”, Twoim oczom ukaże się dosłownie zatrzęsienie takich narzędzi. Szukasz więc porównywarki, ale okazuje się, że musisz zacząć od porównania ich samych…brzmi to może absurdalnie, ale naprawdę warto poświęcić na to chwilę.

Bezpieczny kalkulator ubezpieczeń

Przede wszystkim pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. W formularzu najczęściej podajesz kilka wrażliwych danych i chyba nie chcesz, aby trafiły one w niepowołane ręce, prawda? Pierwszą rzeczą jest więc weryfikacja firmy, która stoi za danym kalkulatorem. Nie szukaj opinii, gdyż nie ma to większego sensu. Sprawdź przede wszystkim, gdzie firma jest zarejestrowana i czy jest wpisana na listę Komisji Nadzoru Finansowego. 

Kiedy masz już pewność, że dany kalkulator ubezpieczenia jest bezpieczny, możesz zająć się kolejną kwestią – liczbą ubezpieczycieli. Niektóre porównywarki pokazują niestety oferty tylko od 3-4 firm ubezpieczeniowych. To zdecydowanie za mało – prześwietlenie rynku jest nieskuteczne, a Ty niepotrzebnie tracisz czas na wypełnianie formularza. Im więcej ubezpieczalni, tym lepiej. Oczywiście będzie to oznaczało konieczność wypełniania dłuższych formularzy, ale zdecydowanie warto.

Bezpieczny kalkulator ubezpieczeń posiada ceryfikat SSL

Na koniec, zanim wyślesz dane, upewnij się, że połączenie jest szyfrowane. Każda przeglądarka bezpośrednio przy adresie internetowym ma ikonkę kłódki. Kliknij na nią i sprawdź, czy certyfikaty są aktualne. Jeśli strona nie jest zabezpieczona, kategorycznie nie wysyłaj żadnych danych.

Dużym plusem będzie także możliwość kontaktu z agentem, najlepiej telefonicznie. Taka osoba zawsze pomoże w dopasowaniu oferty do konkretnych potrzeb. Wybierając nasz kalkulator ubezpieczeń, możesz na to liczyć. W Ubezpieczamy24.com znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę i zapewnimy profesjonalne wsparcie.

Sprawdź też: Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Kalkulator ubezpieczenia OC

Jednym z najpopularniejszych narzędzi tego typu jest oczywiście kalkulator ubezpieczenia OC, z którego pomocą ubezpieczysz swoje auto. Warto z niego skorzystać chociażby dlatego, że w przypadku tych polis cena jest głównym kryterium, którym powinieneś się kierować. Możesz bez obaw wykupić najtańszą polisę, gdyż ich zakres jest regulowany prawnie. Aby tanio ubezpieczyć auto, musisz więc dokładnie prześwietlić wiele ofert – im więcej, tym lepiej.

Poprzez kalkulator ubezpieczenia OC bez problemu zakupisz również dodatkową ochronę. Potrzebujesz NNW, Assistance, a może ubezpieczenia szyb, od kradzieży, pożaru czy uszkodzenia opon? Spokojnie będziesz w stanie znaleźć całe pakiety. W ubezpieczamy24.com zrobisz to szybko i bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz – doświadczony agent bardzo szybko skontaktuje się z Tobą i przedstawi pełną ofertę.

Sprawdź też: Tanie ubezpieczenia OC

Darmowy kalkulator OC AC

gdzie najtaniej OC obrazek

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem OC lub OC/AC zapraszamy do obliczenia składki. 

Kara za brak OC

Nie ryzykuj jazdy samochodem czy motocyklem bez aktualnego ubezpieczenia. W polskich przepisach przewidziane są za to bardzo dotkliwe kary finansowe. Dzisiaj jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, że ją dostaniesz. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny dysponuje nowoczesnymi narzędziami, z których pomocą coraz skuteczniej „łowi” kierowców niepłacących za swoje pojazdy. Ryzykujesz jednak więcej, niż tylko mandat. Gdy doprowadzisz do stłuczki lub kolizji drogowej, wszystkie koszty pokryjesz z własnej kieszeni!

Sprawdź: Kara za brak OC w 2019 roku – co grozi za jazdę bez OC?

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania

Kolejnym przypadkiem, w którym bardzo przyda Ci się kalkulator ubezpieczeń, jest oczywiście ochrona nieruchomości. Nie ma tutaj znaczenia, czy mieszkasz w bloku lub w domku jednorodzinnym, albo jesteś właścicielem na przykład całej kamienicy. Dzięki porównywarce znajdziesz nie tylko najtańszą, ale także najlepiej dopasowaną do potrzeb ofertę.

Tutaj jednak jest nieco trudniej, niż w przypadku opisywanego wcześniej OC dla samochodu. Kwestie wyliczania wysokości składek są bardziej zawiłe. Zdecydowanie polecamy więc skorzystać z kalkulatora, który umożliwia kontakt z agentem. Wypełnienie standardowego formularza da Ci tylko pobieżny ogląd na dostępne oferty. Kiedy zdecydujesz się na konkretną, szybko może się okazać, że cena będzie dużo wyższa, niż początkowo wyświetlana. Co więcej, możesz mieć problem z dopasowaniem polisy do potrzeb.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu online

ubezpieczenie mieszkania zalane mieszkanie

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem mieszkania lub domu to zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora.

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania i domu

Pamiętaj, że ubezpieczenie nieruchomości musi być przygotowane pod konkretne warunki. Jeśli na przykład mieszkasz w centrum kraju, to powódź raczej Ci nie grozi, prawda? Polisa może mieć je w cenie – po co masz za nie płacić? Z drugiej strony może będziesz potrzebował dodatkowej ochrony przed skutkami wichur, które często nawiedzają Twój region. Tutaj ponownie z pomocą przychodzi ubezpieczamy24.com. Wypełnienie formularza umożliwi naszemu agentowi dokładne przyjrzenie się ofertom. Wyszukamy tę najlepszą i dopasujemy polisę do Twoich potrzeb. Dzięki temu zawsze będziesz czuł się bezpiecznie.

Sprawdź: Ubezpieczenie mieszkania i domu

Kalkulator ubezpieczenia motocykla

Właściciele motocykli na pewno są w duże lepszej sytuacji, niż użytkownicy samochodów osobowych. Ubezpieczenia OC jednośladów są bowiem nawet kilkukrotnie niższe. Nie oznacza to jednak, że nie da się na nich trochę zaoszczędzić. Wręcz przeciwnie, nawet trzeba! Sytuacja jest bowiem identyczna, jak w przypadku wszystkich innych pojazdów mechanicznych. O jakości polisy nie decyduje jej cena – im taniej tym lepiej, bo zwyczajnie oszczędzasz na tym.

Zakres takich ubezpieczeń jest regulowany prawnie, a więc spokojnie możesz wyszukać tę ofertę, która w danym momencie kosztuje najmniej. Aby to zrobić, musisz przede wszystkim przejrzeć ich jak najwięcej i tutaj z pomocą przychodzi właśnie kalkulator ubezpieczenia.

Wysokość składki zależna jest od wielu czynników. To nie tylko wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy czy historia szkodowa. To także konkretny model motocykla, jego wartość rynkowa, pojemność silnika oraz moc. Wszystkie te informacje będziesz musiał wprowadzić w formularzu. Na ich podstawie system wylicza składki w różnych towarzystwach i prezentuje Ci je w przejrzystej postaci.

Kalkulator oc motocykl

ubezpieczenie motocykla ob 1

Jeśli są Państwo zainteresowani ubezpieczeniem motocykla lub skutera to zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora.

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Zastanawiasz się, ile to może kosztować? W przypadku skutera właściciele płacą rocznie za OC nawet mniej, niż 50 zł. Jeśli masz motor z silnikiem o pojemności do 125 cm3 (można nim jeździć z prawem jazdy kat. B) to spokojnie znajdziesz OC za mniej, niż 100 zł. Powyżej tej kwoty są już polisy dla pełnoprawnych motorów, gdzie do ich prowadzenia potrzeba uprawnień kat. A.

Pamiętaj, że na motocykl również warto dokupić sobie assistance, co kalkulator ubezpieczenia umożliwia. Gdy jednoślad zepsuje Ci się w drodze, nie odholujesz go tak, jak zwykłego auta. Bez lawety czy specjalnej przyczepy do transportu motoru się nie obejdzie. To wysokie koszty, których unikniesz dzięki polisie.

Sprawdź: Ubezpieczenie motocykla i skutera

Kalkulator ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie jest taką polisą, którą tak naprawdę powinien posiadać każdy. Choć nie jest ona oczywiście obowiązkowa, to jednak jeśli jej nie masz, powinieneś rozważyć zakup. Dlaczego? Przede wszystkim jest ona zabezpieczeniem finansowym dla Twojej rodziny. Masz żonę i dzieci na utrzymaniu? Wyobraź sobie, jak ciężkie będą dla nich pierwsze miesiące, gdyby w wyniku choroby lub wypadku spotkała Cię śmierć. Dzięki ubezpieczeniu na życie Twoja rodzina uzyska środki finansowe umożliwiające im przetrwanie tych najtrudniejszych chwil.

Oczywiście polisa chroni także Ciebie. Dziś być może czujesz się doskonale, ale nigdy nie wiesz, czy za kilka lat nie spotka Cię coś niemiłego. Ciężka choroba czy wypadek – to wszystko może doprowadzić do niepełnosprawności i nawet trwałej niezdolności do pracy. Dzięki polisie możesz czuć się bezpieczniej – otrzymasz środki finansowe, dzięki którym łatwiej będzie Ci się leczyć i normalnie funkcjonować.

Sprawdź też: Jakie ubezpieczenie na życie?

Kalkulator ubezpieczenia na życie online

jakie ubezpieczenie na życie

Tego typu ubezpieczenie również znajdziesz z pomocą kalkulatora. W ubezpieczamy24.com znajdziemy dla Ciebie idealną, doskonale dopasowaną do potrzeb ofertę. Po prostu uruchamiasz komputer i wprowadzasz niezbędne dane do formularza. To najlepsze rozwiązanie, gdyż otrzymujesz zestawienie zdecydowanej większości ofert z rynku. Znajdziesz w ten sposób ubezpieczenie pewne, solidne i przy tym na Twoją kieszeń.

Kalkulator ubezpieczenia turystycznego

Lubisz podróżować po świecie? W takim razie nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym! O ile na wycieczkach w kraju nie musisz się obawiać, bo masz ochronę w ramach ubezpieczenia w NFZ, tak poza granicami sytuacja diametralnie się zmienia. Wiele osób myli się twierdząc, że wystarczy wyrobić sobie kartę EKUZ. Pomijamy, że obowiązuje ona tylko na ograniczonym obszarze. Niestety w ramach tej karty uzyskuje się dostęp tylko do tych świadczeń, które w konkretnym kraju są darmowe dla obywateli. Lista jest tutaj krótka. Jeśli na przykład będzie potrzebny transport helikopterem do szpitala, zapłacisz za to sam – uwierz, naprawdę dużo!

EKUZ w żaden sposób nie chroni Cię, gdy wyjeżdżasz poza obszar Europy. Teoretycznie są ubezpieczenia turystyczne, do których zakupu zmuszają biura podróży. Najczęściej jednak ich zakres jest minimalny. Jeśli wydarzy się coś poważniejszego, poniesiesz tego ogromne koszty.

ubezpieczenie na narty obrazek 111

Lepiej więc dmuchać na zimne. Ubezpieczenie turystyczne możesz wykupić na długo przed planowanym terminem wycieczki. Im wcześniej to zrobisz tym lepiej, gdyż masz więcej czasu na solidne porównanie ofert. Kalkulator ubezpieczeń sprawdza się tutaj wręcz idealnie. Wprowadź szczegółowe dane dotyczące wycieczki i poczekaj na zestawienie ofert. To wygodny, szybki i pewny sposób, na znalezienie najlepszej polisy.

Polisa na ubezpieczenie turystyczne – co warto wiedzieć

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne to nie tylko ochrona w razie Twojego wypadku czy choroby. Możesz skonfigurować taką polisę pod własne potrzeby. Na pewno przyda Ci się między innymi ubezpieczenie bagażu, pomoc prawna i językowa oraz OC. O dodatkowym pakiecie muszą pomyśleć osoby, które na wakacjach planują uprawianie niebezpiecznych sportów. Standardowa polisa nie zapewnia ochrony w tym zakresie. Ubezpieczenia od sportów ekstremalnych są dodatkowymi pakietami – również kupisz je z pomocą porównywarki.

Sprawdź: Ubezpieczenie na wyjazd

Kalkulator ubezpieczenia samochodu

O ubezpieczeniach samochodu wspominaliśmy już wcześniej przy okazji OC. Kalkulator ubezpieczeń to najlepszy sposób na to, aby znaleźć najtańszą polisę, a właśnie takiej powinieneś poszukiwać. W formularzu będziesz musiał podać sporo różnych informacji. To nie tylko Twoje dane osobowe oraz doświadczenie za kierownicą. Potrzebnych będzie również sporo informacji o Twoim aucie. Nie zdziw się, że jeśli zostaniesz zapytany nawet o swój aktualny stan cywilny. Po co to wszystko?

Kalkulator ubezpieczenia samochodu osobowego

Ubezpieczenie floty samochodowej obrazek 1

Ubezpieczenie samochodu to jednak nie tylko OC. Poprzez kalkulator ubezpieczenia bez problemu zakupisz także assistance oraz auto casco. W tym pierwszym przypadku masz zapewnioną kompleksową pomoc drogową. Jeśli auto zepsuje Ci się w trasie, nie zostaniesz z problemem sam. Auto casco natomiast chroni mienie (samochód), gdy do uszkodzenia dojdzie z winy Twojej lub osób trzecich. Uderzenie w słupek podczas manewrowania, przerysowanie auta przez przechodnia, wybicie szyby czy kradzież całego pojazdu – w każdej z tych sytuacji dostaniesz odszkodowanie z AC.

Pamiętaj jednak, że assistance oraz AC nie są regulowane prawnie. Firmy ubezpieczeniowe mają wolną rękę w określaniu zakresu takich ubezpieczeń. Wybieraj więc świadomie i dokładnie prześwietlaj oferty. Kalkulator ubezpieczenia bardzo to ułatwia, gdyż masz wszystkie informacje podane, jak na tacy i możesz łatwo je porównać.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Firmy ubezpieczeniowe stosują różnorodne kryteria wyliczania składki. Na jej wysokość wpływa to, z jakim ryzykiem wiąże się dla danej firmy podpisanie umowy. Stan cywilny? Ubezpieczyciele uważają, że osoby samotne jeżdżą dynamiczniej i mniej rozważnie, niż ludzie mający rodziny. Marka i model pojazdu to kwestia policyjnych statystyk. Są auta, które zdecydowanie częściej biorą udział w kolizjach niż inne. Wniosek jest prosty – ryzyko ubezpieczenia jest większe.

Ogromny wpływ na cenę ubezpieczenia auta mają jednak zniżki oraz wiek. Osoba poniżej 26 roku życia niestety z automatu płaci bardzo dużo. Tutaj znów do gry wchodzą policyjne statystyki. Jasno z nich wynika, że młodzi kierowcy to najczęstsi sprawcy kolizji drogowych. Zniżki natomiast wypracowuje się poprzez bezszkodową jazdę. Im dłużej prowadzisz auto bez „wpadki” tym mniej płacisz za OC – opłaca się jeździć bezpiecznie!

Sprawdź też: Tanie ubezpieczenia OC

Kalkulator ubezpieczenia firmy

Ochrona życia, mieszkania, samochodu, motocykla i na czas podróży – choć to całkiem długa lista, to jednak wciąż niekompletna. O ochronie muszą pamiętać bowiem również przedsiębiorcy. Niektóre branże mają wręcz obowiązek wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Za jej brak są przewidziane naprawdę wysokie kary finansowe, których zdecydowanie najlepiej unikać.

Musisz jednak pamiętać o tym, że każdy biznes wiąże się z różnymi zagrożeniami. Nawet prowadząc firmę jednoosobową, będziesz odpowiadał za bezpieczeństwo swoje, a także klientów. Możesz nie mieć fizycznego kontaktu z odbiorcami Twoich usług, to fakt. Ale co wtedy, gdy prowadzisz na przykład serwis telefonów komórkowych, gdzie urządzenia dostarczane są do Ciebie pocztą? Jesteśmy tylko ludźmi i zawsze jest szansa, że uszkodzisz sprzęt klienta. Bez ubezpieczenia zapłacisz za jego naprawę lub zakup nowego z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie firmy kalkulator online

ubezpieczenie firmy budowlanej

Dzięki naszej ofercie możesz mieć pewność, że znajdziesz najlepszą polisę w korzystnej cenie.

W ubezpieczamy24.com nasi agenci przygotują dla Ciebie odpowiednią ofertę. Poprzez kalkulator dostępny na stronie musisz po prostu podać wszystkie dane, które będą nam potrzebne do przygotowania zestawienia. Ubezpieczenie biznesu naprawdę nie musi być drogie, a dzięki niemu po prostu poczujesz się dużo bezpieczniej.

Gdzie kupić ubezpieczenie firmy

Form polis ubezpieczeniowych dla firm jest mnóstwo, gdyż wiele jest branż, w których biznesy działają. Co więcej, każda firma może mieć zupełnie inne potrzeby i dlatego skuteczne dopasowanie ubezpieczenia do wymagań to absolutna podstawa.

Sprawdź: Ubezpieczenie firmy budowlanej

Kalkulator ubezpieczenia komunikacyjnego

Nie da się ukryć tego, że kalkulator ubezpieczenia jest najchętniej wybierany do wyszukiwania atrakcyjnych polis komunikacyjnych. Obowiązek ich opłacania mają wszyscy właściciele pojazdów mechanicznych. Dotyczy to więc samochodów osobowych, busów, ciężarówek, motocykli czy skuterów. Muszą o tym pamiętać również właściciele pojazdów rolniczych i różnego rodzaju maszyn budowlanych poruszających się po drogach publicznych.

Ubezpieczenie komunikacyjne kalkulator online

ubezpieczenie komunikacyjne obrazek

Pamiętaj, że poprzez kalkulator ubezpieczenia komunikacyjnego wykupisz również na przykład ochronę opon, szyb, tablic rejestracyjnych, a także pakiety związane z kradzieżą lub spaleniem pojazdu. Wszystko to w jednym narzędziu – wygodnie, szybko i bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe polisy komunikacyjne

O ubezpieczeniach komunikacyjnych napisaliśmy już sporo, także podsumujmy teraz wszystkie zebrane wcześniej informacje. Jakie polisy komunikacyjne można kupić poprzez kalkulator ubezpieczeń?

od odpowiedzialności cywilnej OC (obowiązkowe),

assistance związane z ochroną na wypadek awarii pojazdu (nieobowiązkowe),

auto casco gwarantujące odszkodowanie w przypadku wystąpienia szkód na pojeździe (nieobowiązkowe),

NNW chroniące kierowcę i ewentualnie pasażerów przed skutkami wypadku, przede wszystkim ze skutkiem śmiertelnym lub czasową/trwałą niezdolnością do pracy (nieobowiązkowe).

W przypadku polisy OC możesz spokojnie celować po prostu w tę, która w danym momencie jest na rynku najtańsza. Pozostałe ubezpieczenia musisz prześwietlić dokładniej. Zakres ubezpieczenia, warunki, wyłączenia i inne szczegóły regulaminu – to wszystko trzeba sprawdzić, a więc nie tylko cena jest tutaj ważna.

Sprawdź: Ubezpieczenie komunikacyjne

Czy warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie – chcesz czuć się bezpiecznie i jednocześnie nie przepłacać za wybraną ochronę? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „Tak!”, to masz jasną przesłankę do tego, że naprawdę warto skorzystać z tego narzędzia.

Nie ma skuteczniejszego sposobu na znalezienie najlepszej polisy, jak po prostu dokładne prześwietlenie całego rynku. Możesz oczywiście dzwonić do firm ubezpieczeniowych lub odwiedzać ich siedziby. Bądźmy jednak szczerzy – masz na to czas? No właśnie, a wykorzystując kalkulator ubezpieczenia robisz to bez wychodzenia z domu, zawsze bardzo szybko. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na naszą ofertę ubezpieczamy24.com, zyskujesz także gwarancję bezpieczeństwa.

U nas nie dostaniesz jedynie „suchych” ofert, z których później musisz coś wybrać i dopasować pod siebie samodzielnie. Zapewniamy kontakt z naszym agentem! Przygotujemy ofertę skrojoną pod indywidualne potrzeby, prześwietlimy regulaminy i przeprowadzimy przez proces podpisywania umowy. Internet + nasza pomoc = gwarancja zakupienia najlepszej i możliwie najtańszej polisy.

Darmowy kalkulator OC – zalety

Jeśli dokładnie zapoznałeś się z tym wpisem, to z pewnością zauważyłeś już mnóstwo zalet korzystania z tego narzędzia. Zbierzmy je więc teraz w jedną całość. Kalkulator ubezpieczenia to między innymi:

możliwość wyszukania i wykupienia ubezpieczenia przez całą dobę, 365 dni w roku,

ogromna wygoda, wszystko załatwiasz bez wychodzenia z domu,

gwarancja najlepszej ceny, jeśli tylko skorzystasz z narzędzia zestawiającego ze sobą wiele ofert,

możliwość zaoszczędzenia dodatkowych pieniędzy dzięki rabatom, które firmy ubezpieczeniowe dają za zakup polisy online,

natychmiastowe przekierowanie do oferty konkretnego ubezpieczyciela.

Chcesz wygodnie, szybko, tanio i pewnie wykupić polisę ubezpieczeniową? W takim razie już teraz zajrzyj do nas na ubezpieczamy24.com! Gwarantujemy, że się nie zawiedziesz. Zadbamy o Twoje bezpieczeństwo i dopasujemy się do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź też: Kalkulator OC i AC

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. View more
Cookies settings
Akceptuję
Polityka prywatności & ciasteczek Cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Polityka Prywatności

Poniższa Polityka Prywatności określa zasady zapisywania i uzyskiwania dostępu do danych na Urządzeniach Użytkowników korzystających z Serwisu do celów świadczenia usług drogą elektroniczną przez Administratora oraz zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Użytkowników, które zostały podane przez nich osobiście i dobrowolnie za pośrednictwem narzędzi dostępnych w Serwisie. Poniższa Polityka Prywatności jest integralną częścią Regulaminu Serwisu, który określa zasady, prawa i obowiązki Użytkowników korzystających z Serwisu.

§1 Definicje

 • Serwis - serwis internetowy "Ubezpieczamy24.com" działający pod adresem https://ubezpieczamy24.com
 • Serwis zewnętrzny - serwisy internetowe partnerów, usługodawców lub usługobiorców współpracujących z Administratorem
 • Administrator Serwisu / Danych - Administratorem Serwisu oraz Administratorem Danych (dalej Administrator) jest firma "Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j.", prowadząca działalność pod adresem: Św. Katarzyna ul. Orla 5/8, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 8961597581, o nadanym numerze KRS: 0000860886, świadcząca usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu
 • Użytkownik - osoba fizyczna, dla której Administrator świadczy usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu.
 • Urządzenie - elektroniczne urządzenie wraz z oprogramowaniem, za pośrednictwem którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu
 • Cookies (ciasteczka) - dane tekstowe gromadzone w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika
 • RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
 • Dane osobowe - oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej
 • Przetwarzanie - oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;
 • Ograniczenie przetwarzania - oznacza oznaczenie przechowywanych danych osobowych w celu ograniczenia ich przyszłego przetwarzania
 • Profilowanie - oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się
 • Zgoda - zgoda osoby, której dane dotyczą oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych
 • Naruszenie ochrony danych osobowych - oznacza naruszenie bezpieczeństwa prowadzące do przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia, utracenia, zmodyfikowania, nieuprawnionego ujawnienia lub nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych
 • Pseudonimizacja - oznacza przetworzenie danych osobowych w taki sposób, by nie można ich było już przypisać konkretnej osobie, której dane dotyczą, bez użycia dodatkowych informacji, pod warunkiem że takie dodatkowe informacje są przechowywane osobno i są objęte środkami technicznymi i organizacyjnymi uniemożliwiającymi ich przypisanie zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej
 • Anonimizacja - Anonimizacja danych to nieodwracalny proces operacji na danych, który niszczy / nadpisuje "dane osobowe" uniemożliwiając identyfikację, lub powiązanie danego rekordu z konkretnym użytkownikiem lub osobą fizyczną.

§2 Inspektor Ochrony Danych

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, którym jest Adam Rakowski. Z Inspektorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: a.rakowski@ubezpieczamy24.com, telefonicznie pod numerem +48 534 460 198 lub pisemniepisząc na adres Św. Katarzyna ul. Orla 5/8. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych.

§3 Rodzaje Plików Cookies

 • Cookies wewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez system teleinformatyczny Serwisu
 • Cookies zewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez systemy teleinformatyczne Serwisów zewnętrznych. Skrypty Serwisów zewnętrznych, które mogą umieszczać pliki Cookies na Urządzeniach Użytkownika zostały świadomie umieszczone w Serwisie poprzez skrypty i usługi udostępnione i zainstalowane w Serwisie
 • Cookies sesyjne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne podczas jednej sesji danego Urządzenia. Po zakończeniu sesji pliki są usuwane z Urządzenia Użytkownika.
 • Cookies trwałe - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne do momentu ich ręcznego usunięcia. Pliki nie są usuwane automatycznie po zakończeniu sesji Urządzenia chyba że konfiguracja Urządzenia Użytkownika jest ustawiona na tryb usuwanie plików Cookie po zakończeniu sesji Urządzenia.

§4 Bezpieczeństwo składowania danych

 • Mechanizmy składowania i odczytu plików Cookie - Mechanizmy składowania, odczytu i wymiany danych pomiędzy Plikami Cookies zapisywanymi na Urządzeniu Użytkownika a Serwisem są realizowane poprzez wbudowane mechanizmy przeglądarek internetowych i nie pozwalają na pobieranie innych danych z Urządzenia Użytkownika lub danych innych witryn internetowych, które odwiedzał Użytkownik, w tym danych osobowych ani informacji poufnych. Przeniesienie na Urządzenie Użytkownika wirusów, koni trojańskich oraz innych robaków jest także praktycznie niemożliwe.
 • Cookie wewnętrzne - zastosowane przez Administratora pliki Cookie są bezpieczne dla Urządzeń Użytkowników i nie zawierają skryptów, treści lub informacji mogących zagrażać bezpieczeństwu danych osobowych lub bezpieczeństwu Urządzenia z którego korzysta Użytkownik.
 • Cookie zewnętrzne - Administrator dokonuje wszelkich możliwych działań w celu weryfikacji i doboru partnerów serwisu w kontekście bezpieczeństwa Użytkowników. Administrator do współpracy dobiera znanych, dużych partnerów o globalnym zaufaniu społecznym. Nie posiada on jednak pełnej kontroli nad zawartością plików Cookie pochodzących od zewnętrznych partnerów. Za bezpieczeństwo plików Cookie, ich zawartość oraz zgodne z licencją wykorzystanie przez zainstalowane w serwisie Skrypty, pochodzących z Serwisów zewnętrznych, Administrator nie ponosi odpowiedzialności na tyle na ile pozwala na to prawo. Lista partnerów zamieszczona jest w dalszej części Polityki Prywatności.
 • Kontrola plików Cookie
 • Zagrożenia po stronie Użytkownika - Administrator stosuje wszelkie możliwe środki techniczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych umieszczanych w plikach Cookie. Należy jednak zwrócić uwagę, że zapewnienie bezpieczeństwa tych danych zależy od obu stron w tym działalności Użytkownika. Administrator nie bierze odpowiedzialności za przechwycenie tych danych, podszycie się pod sesję Użytkownika lub ich usunięcie, na skutek świadomej lub nieświadomej działalność Użytkownika, wirusów, koni trojańskich i innego oprogramowania szpiegującego, którymi może jest lub było zainfekowane Urządzenie Użytkownika. Użytkownicy w celu zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami powinni stosować się do zasad korzystania z internetu.
 • Przechowywanie danych osobowych - Administrator zapewnia, że dokonuje wszelkich starań, by przetwarzane dane osobowe wprowadzone dobrowolnie przez Użytkowników były bezpieczne, dostęp do nich był ograniczony i realizowany zgodnie z ich przeznaczeniem i celami przetwarzania. Administrator zapewnia także, że dokonuje wszelkich starań w celu zabezpieczenia posiadanych danych przed ich utratą, poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń fizycznych jak i organizacyjnych.

§5 Cele do których wykorzystywane są pliki Cookie

 • Usprawnienie i ułatwienie dostępu do Serwisu
 • Personalizacja Serwisu dla Użytkowników
 • Umożliwienie Logowania do serwisu
 • Marketing, Remarketing w serwisach zewnętrznych
 • Usługi serwowania reklam
 • Usługi afiliacyjne
 • Prowadzenie statystyk (użytkowników, ilości odwiedzin, rodzajów urządzeń, łącze itp.)
 • Serwowanie usług multimedialnych
 • Świadczenie usług społecznościowych

§6 Cele przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe dobrowolnie podane przez Użytkowników są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Realizacji usług elektronicznych:
  • Usługi rejestracji i utrzymania konta Użytkownika w Serwisie i funkcjonalności z nim związanych
  • Usługi udostępniania informacji o treści umieszczonych w Serwisie w serwisach społecznościowych lub innych witrynach.
 • Komunikacji Administratora z Użytkownikami w sprawach związanych z Serwisem oraz ochrony danych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora
Dane o Użytkownikach gromadzone anonimowo i automatycznie są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Prowadzenie statystyk
 • Remarketing
 • Serwowanie reklam dostosowanych do preferencji Użytkowników
 • Obsługi programów afiliacyjnych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora

§7 Pliki Cookies Serwisów zewnętrznych

Administrator w Serwisie wykorzystuje skrypty javascript i komponenty webowe partnerów, którzy mogą umieszczać własne pliki cookies na Urządzeniu Użytkownika. Pamiętaj, że w ustawieniach swojej przeglądarki możesz sam decydować o dozwolonych plikach cookies jakie mogą być używane przez poszczególne witryny internetowe. Poniżej znajduje się lista partnerów lub ich usług zaimplementowanych w Serwisie, mogących umieszczać pliki cookies:

Usługi świadczone przez podmioty trzecie są poza kontrolą Administratora. Podmioty te mogą w każdej chwili zmienić swoje warunki świadczenia usług, polityki prywatności, cel przetwarzania danych oraz sposów wykorzystywania plików cookie.

§8 Rodzaje gromadzonych danych

Serwis gromadzi dane o Użytkownikach. Cześć danych jest gromadzona automatycznie i anonimowo, a część danych to dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników w trakcie zapisywania się do poszczególnych usług oferowanych przez Serwis. Anonimowe dane gromadzone automatycznie:
 • Adres IP
 • Typ przeglądarki
 • Rozdzielczość ekranu
 • Przybliżona lokalizacja
 • Otwierane podstrony serwisu
 • Czas spędzony na odpowiedniej podstronie serwisu
 • Rodzaj systemu operacyjnego
 • Adres poprzedniej podstrony
 • Adres strony odsyłającej
 • Język przeglądarki
 • Prędkość łącza internetowego
 • Dostawca usług internetowych
Dane gromadzone podczas rejestracji:
 • Imię / nazwisko / pseudonim
 • Login
 • Adres e-mail
 • Numer PESEL
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
 • Numer NIP
 • Numer KRS
 • Numer REGON
Dane gromadzone podczas zapisu do usługi Newsletter
 • Adres e-mail
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Dane gromadzone podczas dodawania komentarza
 • Imię i nazwisko / pseudonim
 • Adres e-mail
 • Adres www
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Część danych (bez danych identyfikujących) może być przechowywana w plikach cookies. Cześć danych (bez danych identyfikujących) może być przekazywana do dostawcy usług statystycznych.

§9 Dostęp do danych osobowych przez podmioty trzecie

Co do zasady jedynym odbiorcą danych osobowych podawanych przez Użytkowników jest Administrator. Dane gromadzone w ramach świadczonych usług nie są przekazywane ani odsprzedawane podmiotom trzecim. Dostęp do danych (najczęściej na podstawie Umowy powierzenia przetwarzania danych) mogą posiadać podmioty, odpowiedzialne za utrzymania infrastruktury i usług niezbędnych do prowadzenia serwisu tj.:
 • Firmy hostingowe, świadczące usługi hostingu lub usług pokrewnych dla Administratora
Powierzenie przetwarzania danych osobowych - Usługi Hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych Administrator w celu prowadzenia serwisu korzysta z usług zewnętrznego dostawcy hostingu, VPS lub Serwerów Dedykowanych - <arel="nofollow external" href="https://cyberfolks.pl/polityka-prywatnosci/">Hekko.pl. Wszelkie dane gromadzone i przetwarzane w serwisie są przechowywane i przetwarzane w infrastrukturze usługodawcy zlokalizowanej w Polsce. Istnieje możliwość dostępu do danych wskutek prac serwisowych realizowanych przez personel usługodawcy. Dostęp do tych danych reguluje umowa zawarta pomiędzy Administratorem a Usługodawcą.  

§10 Sposób przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników:
 • Dane osobowe nie będą przekazywane poza Unię Europejską, chyba że zostały opublikowane na skutek indywidualnego działania Użytkownika (np. wprowadzenie komentarza lub wpisu), co sprawi, że dane będą dostępne dla każdej osoby odwiedzającej serwis.
 • Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
 • Dane osobowe nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.
Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie:
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) będą przekazywane poza Unię Europejską.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) mogą być wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania). Profilowanie danych anonimowych (bez danych osobowych) nie wywołuje skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie nie wpływa na osobę, której dane podlegają automatycznemu podejmowaniu decyzji.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.

§11 Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
  • art. 6 ust. 1 lit. a osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów
  • art. 6 ust. 1 lit. b przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
  • art. 6 ust. 1 lit. f przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią
 • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000)
 • Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800)
 • Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83)

§12 Okres przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników: Co do zasady wskazane dane osobowe są przechowywane wyłącznie przez okres świadczenia Usługi w ramach Serwisu przez Administratora. Są one usuwane lub anonimizowane w okresie do 30 dni od chwili zakończenia świadczenia usług (np. usunięcie zarejestrowanego konta użytkownika, wypisanie z listy Newsletter, itp.) Wyjątek stanowi sytuacja, która wymaga zabezpieczenia prawnie uzasadnionych celów dalszego przetwarzania tych danych przez Administratora. W takiej sytuacji Administrator będzie przechowywał wskazane dane, od czasu żądania ich usunięcia przez Użytkownika, nie dłużej niż przez okres 3 lat w przypadku naruszenia lub podejrzenia naruszenia zapisów regulaminu serwisu przez Użytkownika Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie: Anonimowe dane statystyczne, niestanowiące danych osobowych, są przechowywane przez Administratora w celu prowadzenia statystyk serwisu przez czas nieoznaczony

§13 Prawa Użytkowników związane z przetwarzaniem danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Prawo dostępu do danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do sprostowania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego sprostowania danych osobowych, które są nieprawidłowe lub / oraz uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do usunięcia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego usunięcia danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do AdministratoraW przypadku kont użytkowników, usunięcie danych polega na anonimizacji danych umożliwiających identyfikację Użytkownika. Administrator zastrzega sobie prawo wstrzymania realizacji żądania usunięcia danych w celu ochrony prawnie uzasadnionego interesu Administratora (np. w gdy Użytkownik dopuścił się naruszenia Regulaminu czy dane zostały pozyskane wskutek prowadzonej korespondencji). W przypadku usługi Newsletter, Użytkownik ma możliwość samodzielnego usunięcia swoich danych osobowych korzystając z odnośnika umieszczonego w każdej przesyłanej wiadomości e-mail.
 • Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO, m.in. kwestionowania prawidłowość danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do przenoszenia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania od Administratora, danych osobowych dotyczących Użytkownika w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia skargi Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

§14 Kontakt do Administratora

Z Administratorem można skontaktować się w jeden z poniższych sposobów
 • Adres pocztowy - Ubezpieczamy24.com Bielec Rakowski Sp.j., Św. Katarzyna ul. Orla 5/8
 • Adres poczty elektronicznej - biuro@ubezpieczamy24.com
 • Połączenie telefoniczne - +48 721 676 315
 • Formularz kontaktowy - dostępny pod adresem: /kontakt

§15 Wymagania Serwisu

 • Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookie na Urządzeniu Użytkownika może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu.
 • Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowo działające funkcje Serwisu w przypadku gdy Użytkownik ograniczy w jakikolwiek sposób możliwość zapisywania i odczytu plików Cookie.

§16 Linki zewnętrzne

W Serwisie - artykułach, postach, wpisach czy komentarzach Użytkowników mogą znajdować się odnośniki do witryn zewnętrznych, z którymi Właściciel serwisu nie współpracuje. Linki te oraz strony lub pliki pod nimi wskazane mogą być niebezpieczne dla Twojego Urządzenia lub stanowić zagrożenie bezpieczeństwa Twoich danych. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zawartość znajdującą się poza Serwisem.

§17 Zmiany w Polityce Prywatności

 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym Użytkowników w zakresie stosowania i wykorzystywania danych anonimowych lub stosowania plików Cookie.
 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania Danych Osobowych, o czym poinformuje Użytkowników posiadających konta użytkownika lub zapisanych do usługi newsletter, za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie do 7 dni od zmiany zapisów. Dalsze korzystanie z usług oznacza zapoznanie się i akceptację wprowadzonych zmian Polityki Prywatności. W przypadku w którym Użytkownik nie będzie się zgadzał z wprowadzonymi zmianami, ma obowiązek usunąć swoje konto z Serwisu lub wypisać się z usługi Newsletter.
 • Wprowadzone zmiany w Polityce Prywatności będą publikowane na tej podstronie Serwisu.
 • Wprowadzone zmiany wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.
Save settings
Cookies settings